- Bio -

Jsem architektka, kterou fascinuje proces hledání krásného a zároveň dokonale funkčního řešení s důrazem na udržitelnost a respekt k životnímu prostředí a lidskému zdraví.

Architekturou jsem se začala zabývat už na gymnáziu, kdy jsem v rámci programu JCMM pro nadané studenty absolvovala stáž na VUT zaměřenou na studium iontového mikroklima v interiéru. Zájem o zdravou architekturu jsem rozvíjela i při studiu na VUT, na přednáškách centra Pasivního domu a na studijní stáži na prestižní bretaňské škole architektury. Zde jsem také dostala příležitost zabývat se v ateliéru Hervé Perrin designem nábytku. Během studia jsem se účastnila mnoha workshopů, veřejných diskuzí a výstav - mimo jiné i v Galerii Závodný. Při studiu jsem absolvovala stáž v architektonické kanceláři Atelier Tsunami a po dokončení studií jsem pracovala jako architektka v ateliéru ATX Architekti. Od začátku roku 2020 jsem na volné noze.
Kromě architektury mě nesmírně baví práce s lidmi. Dlouhodobě vedu kurzy pro děti a organizuji akce zážitkové pedagogiky. I proto je jednání s klienty a společné hledání vize návrhu mou oblíbenou fází projektu.

Architektka Kristýna Potůčková z Brna před černobílou nástěnnou malbou s motivem starých budov.

Studium
a praxe

2020: Samostatná freelance architektonická činnost

2018-2019: ATX Architekti - pozice architekt

2018: Atelier Tsunami - pozice projektant, technik

2012-2018: FA VUT Brno

2017: ENSAB Rennes, Francie